HİZMET FELSEFESİ


Akdeniz (teke) yöresinde 700 yılı aşkın geçmişi bulunan, günümüzde tüm özellilkleriyle kaybolarak yok olma noktasına gelen yaşam tarzımızı yaşayan açık hava folklor müzesi işleviyle sergilemekteyiz. Ve yine günümüzde folklorik değer kazanan geleneksel yaşam tarzımızı, otantik dokusu ve folklorik atmosferi içinde özümleyen tüm ziyaretçilerimiz; kentlerine, ülkelerine özel kameralarıyla ve fotoğraf makineleriyle Orta Asya'dan Anadolu'ya uzanan bu köklü kültür mirasımızı ölümsüzleştirerek sevdiklerine, dostlarına büyük bir hayranlıkla ve mutlulukla taşımaktadırlar.

Devletimizce bu fevkalade güzel ve korunmaya muhtaç doğa parçası üzerinde bize yatırım imkanı verilen tesisimizle ülkemizin turizmine, ekonomisine, tanıtımına onurla ve zevkle hizmet vermekteyiz. Amacımız sonuna kadar da böyle olacaktır. Burada bizim için en büyük onur insanların beğenisi, mutluluğu ve ülkemizden giden güzel mesajlara zerre kadar da olsa katkılarımızdır.

Bizim bu arayışımız, bizim kültürümüzle kaynaşmak, tanışmak arzusundaki yabancı ziyaretçilerimiz kadar yerli ziyaretçilerimiz için de hoş bir süpriz olmuş, yüreklerini ferahlatmış, gönüllerini umut ve onurla doldurmuştur.Bugün Küçükburunda hayat bulan Folklorik Yörük Parkı'nın onu çevreleyen ve kucaklayan doğal güzelliklerle hiç sırıtmadan kaynaşmasının hatta birbirlerini desteklemesinin en büyük nedeni, kültürümüzdeki bu yaşam biçiminin sadeliğinde, inceliğinde, zarafet ve zenginliğinde saklı olan doğallıktır.Yine bugün ülkemizi tanımaya gelen insanlara kendi kültürümüzle verilen sevgi, dostluk, sadelik ve incelik mesajları bütün ziyaretçilerini mutlu etmektedir.


Amacına ve hedefine uygun olarak kuruluşu tamamlanarak turizm hizmet sektörüne açılan tesisimiz,kuruluş çalışmalarından başlayarak bugüne kadar özverili çalışmalarında 28 yılını geride bırakmıştır. Tesisimiz Folklorik Yörük Parkı bu bağlamda ülkemizde ilk defa yaşayan açık hava folklor müzesi işlevinde uygulama alanı bulan çalışmadır. Uygulama şansı bulan düşüncelerimiz meyvesini vermiştir. Tesisimiz Folklorik Yörük Parkı; Türk TV, radyo ve yazılı basını yanısıra dünya televizyonlarına defalarca konu olmuş, yabancı turizm firmalarının Türkiye'yi tanıtan broşürlerinde yer almayı başarmış olup, yüzlerce internet sitesinde yer almış, yerli ve yabancı meslek ve kültür adamlarından en sade ziyaretçilerine varıncaya kadar beğeni, takdir ve coşkulu desteklerini kazanmıştır.

Günümüz dünyasında elbetteki ekonomik düşünce hakim olmak zorundadır. Ancak; profosyonelliğin içinde ve ülkelerin ekonomiye dayalı turizm amaçlı planlama çalışmalarında kendi kültürlerini tanıtıp, sevdirme politikalarının sonucundaki evrensel ve saklı rol dünya barışına hizmettir.

Ayrıca, içerdiği değerlerle, evrensel ve ulusal ölçekte tanımı yapılmış, doğal miras niteliği taşıyan kıyılarımız ve ormanlarımızı koruyup, gelecek nesillere aktarabilme bilinç ve sorumluluğundan asla taviz vermeyen işletmemiz, doğal koruma/kullanma dengelerini bozabilecek ve kamu yararına olduğundan kaygı duyuracak kullanımlardan da uzak kalmayı ilke edinmiştir.

 

 

» Web sitemiz yepyeni tasarımı ile yayın hayatına devam ediyor.

» Folklorik Yörük Parkı İle İlgili En Son Duyuru ve Haberlere Haberler Bölümünden Ulaşabilirsiniz

» Bizimle İrtibata Geçmek İçin +90 242 814 1777 Nolu Telefonu Arayabilir Ya Da bilgi@yorukparki.com.tr E-Posta
Adresine Mail Gönderebilirsiniz.